Pohár vědy

Letos jsme se zapojili do soutěže Pohár vědy 2024. Přihlášeny byly tři skupiny: Pátá, čtvrtá a třetí třída – Pepsiny, Výbušná třída a Žabeňáci. Na každý měsíc jsme museli splnit tři části pokusů – experimentální, kreativní a praktickou část. Nejtěžší na tom byla domluva, kdo, co donese, aby nezapomněl. Samotné pokusování už nebylo tak nezáživné a většinu bavilo. Jenže po pokusech bylo třeba sepsat všechny postupy, průběhy a závěry do zprávy a to už tak jednoduché nebylo. Paní učitelka měla být jen ten, kdo zprávy naskenoval a odeslal, ale občas musela pomoc i se samotným zápisem. Nejhorší byl únorový měsíc, kdy byly prázdniny a zimní pobyt na horách, takže na splnění úkolů nám zbývaly necelé dva týdny. Za splněné úkoly jsme dostávali body – plný počet byl 100 bodů. Do celostátního kola postupovaly jen 3 nejlepší. Na tuto příležitost naše družstva nedosáhly. Důležitá však byla celá zkušenost. Gratulujeme třetí třídě, která získala Certifikát úspěšného řešitele.

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii

Mgr. Lenka Činčalová, Mgr. Kateřina Bocková