Náš tým

S kým se u nás setkáte…

Kateřina Mannheimová, ředitelka školy

E-mail: reditelka@skolazaben.cz

Tel.: 558 637 490, 722 661 122

Sport a práce s dětmi jsou nedílnou součástí mého života. Vystudovala jsem obor aplikovaná tělesná výchova na FTK UP v Olomouci, který podpořil mé hluboké přesvědčení o právu každého dítěte na svůj úspěch. Možnost vytvářet podmínky a spolupodílet se na spirále dětského úspěchu je pro mě velmi naplňující. Volný čas věnuji rodině, psímu parťákovi Hugovi a moto cestování.

 

cincalova-lenka

Lenka Činčalová, učitelka základní školy

E-mail: lenka.cincalova@skolazaben.cz

Již přes dvacet let hledám cesty k tomu, jak u dětí nejlépe využít radost z poznávání světa kolem nás, jak v rámci bezpečného prostředí rozvíjet oblasti jejich zájmu, jak podnítit vnitřní motivaci dětí k učení vůbec. Zamýšlím se nad tím, co je tím opravdovým základem, který by si děti ze základní školy měly nezbytně do života odnést. Baví mě zkoušet nové metody a přizpůsobovat je individuálním potřebám jednotlivých dětí.

Jinak doma k různým oslavám usedají spolu se mnou další čtyři děti se svými protějšky, vlčák Dína jen zlehka pozoruje. Baví mě chodit po horách, jezdit na in-linech, kole, hrát volejbal, v zimě lyže nebo běžky. Sluníčko a moře mě spojují s mými kořeny. Miluji také zahradničení a ráda se propadám do světa knih.

 

bockova-katerina

Kateřina Bocková, učitelka základní školy, vychovatelka školní družiny

E-mail: katerina.bockova@skolazaben.cz

Po pár zklamáních jsem konečně zakotvila v žabeňském přístavu. Z velkého zmatku do menšího světa, kde mě stále čekají velké i nečekané výzvy. Těší mě učit moderní věci moderně a připravovat děti na svět, který je tam venku čeká.

 

matlochoval

Lenka Matlochová, učitelka základní školy, zástupkyně ředitelky

E-mail: lenka.matlochova@skolazaben.cz

Pocházím z učitelské rodiny. Velkým vzorem mi byla moje maminka – češtinářka, která ve mně pěstovala zejména lásku ke knihám. V dětství jsem si hrála nejraději na školu a vášeň pro práci s dětmi mi zůstala do dospělosti. Studium na PdF UP v Olomouci bylo tedy jasnou volbou. Můj dětský sen se po dvaceti letech práce na velké škole naplnil zcela až v Žabni. Díky rodinnému prostředí, přátelským lidem, zvídavým a milým dětem, tvůrčí svobodě a různorodým aktivitám mohu říci, že práce je mým koníčkem. Volný čas trávím nejraději s rodinou na horách nebo na kole. Relaxuji s knihami Terryho Pratchetta nebo cestopisnými dokumenty v televizi.

 

Barbora Bezecná, učitelka základní školy

E-mail: barbora.bezecna@skolazaben.cz

Vystudovala jsem učitelství pro 1. stupeň ZŠ na PdF UP v Olomouci a práce ve vstřícném, přátelském a zároveň profesionálním prostředí žabeňské školy je mou první profesní zkušeností. Jsem moc ráda, že zde mohu s prací propojovat i své zájmy. Protože jsem sportovkyně a nadšená cukrářka, ráda dětem peču tradiční i netradiční dobroty, v každé volné chvilce cvičíme a chodíme na procházky. Je pro mě velmi důležité, aby se děti cítily ve škole dobře, uvolněně a rády se do školy vracely.

 

Radmila Pánková, učitelka základní školy

E-mail: radmila.pankova@skolazaben.cz

Vystudovala jsem učitelství pro 1. stupeň ZŠ na PdF UP v Olomouci. Svůj volný čas ráda trávím v přírodě. Vnímám její mocnou energii a pozoruji dnes často opomíjené zázraky její tvořivosti. Tyto zkušenosti předávám dětem a podněcuji v nich lásku k naší planetě Zemi a všemu živému.

 

Tereza Vašutová, vychovatelka školní družiny, asistentka pedagoga

E-mail: tereza.vasutova@skolazaben.cz

Tel.: 602 505 807 – družina

Vystudovala jsem pedagogické lyceum na gymnáziu v Novém Jičíně. Jsem naprosto přesvědčená o tom, že jsem v Žabni našla to správné místo pro svou realizaci. Pokora, úcta, vzájemný respekt na pracovišti a úspěšné zdolávání nových společných výzev je pro mě hnacím motorem. Spokojené výrazy našich dětí, které se za námi do školy dennodenně rády vrací, jsou pro mě tou největší odměnou.

Kultura a příroda je balzám na duši, který mě vždy po pracovním dni příjemně pohladí.

 

klosova

Bronislava Klosová, učitelka mateřské školy

E-mail: bronislava.klosova@skolazaben.cz

Tel.: 558 655 478

Doplnit si vzdělání na střední pedagogické škole byl opravdu dobrý nápad. Učit v mateřské škole je pro mne radost. Pomáhám dětem objevovat svět a ony mi zase každý den připomínají, že je dobré neztrácet dovednosti, které jsme měli, když jsme ještě sami byli dětmi – s nadšením se zajímat o nové, tvořit bez hranic, být upřímný k sobě i druhým, pojmenovávat věci tak, jak jsou a radovat se z maličkostí. Volný čas nejraději trávím někde na výletě se svými nejbližšími.

 

Kateřina Musilová, učitelka mateřské školy, vychovatelka ranní družiny

E-mail: katerina.musilova@skolazaben.cz

Tel.: 558 655 478

Vystudovala jsem obor sociální pedagogika na Ostravské univerzitě se záměrem, že se budu jednou věnovat znevýhodněným dětem. Pak ale přišla nabídka práce v Žabni, kde jsem si vyzkoušela být paní učitelkou v mateřské škole. Tak se mi ve školce zalíbilo, že jsem si doplnila Předškolní a mimoškolní pedagogiku na SŠ BEAN v Praze. Svůj volný čas ráda trávím se svými přáteli, sportem a v přírodě. Jsem instruktorkou školního lyžování.

 

Šárka Karásková, učitelka mateřské školy

E-mail: sarka.karaskova@skolazaben.cz

Vystudovala jsem SPedŠ v Havířově, obor učitelka MŠ. V naší mateřské škole pracuji od roku 2008. Miluji přírodu, vážím si jí, čerpám z ní energii a vedu k tomu také naše děti.

 

kolarova

Klára Kolářová, učitelka mateřské školy, vychovatelka ranní družiny

E-mail: klara.kolarova@skolazaben.cz

Vystudovala jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na SPdgŠ a SZS sv. A. České v Odrách. Pro svou touhu dozvědět se víc jsem pokračovala ve studiu sociální pedagogiky na Ostravské univerzitě. Toto studium mi ukázalo, že výchova a vzdělávání dětí má mnoho tváří a podob a zakořenilo ve mě touhu i nadále pracovat s dětmi, poněvadž právě děti nám ukazují svět v jeho nejkrásnější podobě. Na práci s dětmi mě baví hlavně možnost vstupovat do jejich světa, ve kterém je vše možné.

 

novakova

Petra Nováková, asistentka pedagoga mateřské školy

E-mail: petra.novakova@skolazaben.cz

Práce s dětmi mě naplňuje a současně je to pro mě výzva, proto jsem se rozhodla si během rodičovské dovolené rozšířit své vzdělání o kurzy chůvy a asistenta pedagoga. Že to bylo správné rozhodnutí, se ukázalo záhy, když jsem našla uplatnění v žabeňské mateřské škole. Neusínám však na vavřínech a své vzdělání si dále doplňuji na SOŠ Educa v Novém Jičíně.

Volný čas mi naplňuje má rodina a dcerky, se kterými zkoumáme přírodu, ať už na cyklovýletech nebo turistikou.

 

Nepedagogičtí pracovníci

kawulokova

Tereza Kawuloková, hospodářka a vedoucí školní jídelny

E-mail: skola@skolazaben.cz

Vystudovala jsem ekonomickou fakultu VŠB-TU v Ostravě. Starám se o hladký administrativní chod školy. Miluji lyžování a ráda podnikám výlety se svými přáteli. Ve volném čase se věnuji také grafice.

stavinohova

Martina Stavinohová, pracovnice výdejny jídel

Do školy jsem nastoupila v roce 2011 do výdejny jídel. Vydávám obědy a připravuji odpolední svačinky. Mám ráda přírodu a zvířata, jsem velkou milovnicí koček.

tomankova

Gabriela Tománková, domovnice, úklid mateřské školy

Tel.: 558 637 491, 724 044 064

V naší žabeňské škole pracuji od roku 2000. Připravuji svačinky pro děti a udržuji školku v čistotě. Baví mě četba, mám ráda léto, teplo a moře.

pinkasova-lucie

Lucie Pinkasová, školnice, úklid základní školy

Do školy jsem nastoupila v květnu 2021 jako školnice. Mám ráda zvířata, přírodu a práci na zahradě.